Ποιοί εκλέγονται στο νέο Δημοτικό
Συμβούλιο της τετραετίας 2011-2014
Με το νόμο "Καλλικράτης", αυξήθηκαν σε 45 από 37 οι δημοτικοί σύμβουλοι στο Περιστέρι.
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα των εκλογών, η πλειοψηφούσα παράταξη του δημάρχου Ανδρέα Παχατουρίδη "Με την Κοινωνία Μπροστά" εκλέγει 27 δημοτικούς συμβούλους.
Η δεύτερη παράταξη "Περιστέρι για όλους" με επικεφαλής το Δημήτρη Κελάφα εκλέγει 9 δημοτικούς συμβούλους.
Η τρίτη παράταξη "Δύναμη Ανανέωσης και Δημιουργίας" με επικεφαλής τον Κώστα Λαλένη εκλέγει 3 δημοτικούς συμβούλους.
Η τέταρτη παράταξη "Λαϊκή Συσπείρωση" με επικεφαλής το Γρηγόρη Τημπλαλέξη εκλέγει 3 δημοτικούς συμβούλους.
Η πέμπτη παράταξη "Ενεργοί Πολίτες για την ανατροπή στο Περιστέρι" με επικεφαλής τη Σοφία Αλεξοπούλου εκλέγει 1 δημοτικό σύμβουλο.
Η έκτη παράταξη "Ανεξάρτητο Περιστέρι" με επικεφαλής τον Αθανάσιο Βαθιώτη εκλέγει έναν δημοτικό σύμβουλο.
Η έβδομη παράταξη "Αριστερή Κίνηση Περιστερίου" με επικεφαλής την Αντωνία Αθανασοπούλου - Βαφειάδη εκλέγει 1 δημοτικό σύμβουλο.
Ποιοί εκλέγονται
Οι δημοτικοί σύμβουλοι, σύμφωνα με το νόμο "Καλλικράτης", εκλέγονται από κάθε δημοτική κοινότητα χωριστά και ανάλογα με τον πληθυσμό της.
Το Περιστέρι έχει 4 δημοτικές κοινότητες και εκλέγουν: Η πρώτη κοινότητα 13 δημοτικούς συμβούλους, η δεύτερη 15, η τρίτη 10 και η τέταρτη 7, σύνολο 45.
Από την πλειοψηφούσα παράταξη "Α. Παχατουρίδης με την Κοινωνία Μπροστά" εκλέγονται από την πρώτη δημοτική κοινότητα 8, από τη δεύτερη 9, από την τρίτη 5 και από την τέταρτη 5 δημοτικοί σύμβουλοι.
Από το "Περιστέρι για όλους" εκλέγονται 3 από τη 1η δημοτική κοινότητα, 3 από τη δεύτερη, 2 από την τρίτη και 1 από την 4η.
Από το συνδυασμό "Δύναμη Ανανέωσης και Δημιουργίας" εκλέγονται από την 1η δημοτική κοινότητα ένας (1), από τη 2η ένας (1), από την 3η ένας (1).
Από το συνδυασμό "Λαϊκή Συσπείρωση" εκλέγονται από την 1η δημοτική κοινότητα ένας (1), από τη 2η ένας (1), από την 3η ένας (1).
Αναλυτικά οι σταυροί προτίμησης ανά συνδυασμό και ανά δημοτική κοινότητα.
Οι δημοτικοί σύμβουλοι, σύμφωνα με το νόμο "Καλλικράτης", εκλέγονται από κάθε δημοτική κοινότητα χωριστά και ανάλογα με τον πληθυσμό της.
Το Περιστέρι έχει 4 δημοτικές κοινότητες και εκλέγουν: Η πρώτη κοινότητα 13 δημοτικούς συμβούλους, η δεύτερη 15, η τρίτη 10 και η τέταρτη 7, σύνολο 45.
Από την πλειοψηφούσα παράταξη "Α. Παχατουρίδης με την Κοινωνία Μπροστά" εκλέγονται από την πρώτη δημοτική κοινότητα 8, από τη δεύτερη 9, από την τρίτη 5 και από την τέταρτη 5 δημοτικοί σύμβουλοι.
Από το "Περιστέρι για όλους" εκλέγονται 3 από τη 1η δημοτική κοινότητα, 3 από τη δεύτερη, 2 από την τρίτη και 1 από την 4η.
Από το συνδυασμό "Δύναμη Ανανέωσης και Δημιουργίας" εκλέγονται από την 1η δημοτική κοινότητα ένας (1), από τη 2η ένας (1), από την 3η ένας (1).
Από το συνδυασμό "Λαϊκή Συσπείρωση" εκλέγονται από την 1η δημοτική κοινότητα ένας (1), από τη 2η ένας (1), από την 3η ένας (1).
Αναλυτικά οι σταυροί προτίμησης ανά συνδυασμό και ανά δημοτική κοινότητα.
"ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΜΠΕΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2885
ΣΧΙΖΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2673
ΚΑΣΟΥΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1528
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1334
ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1306
ΜΙΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1194
ΤΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 852
ΠΑΝΤΕΛΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ) 786
ΚΑΛΛΙΑΦΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 764
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 640
Εκλέγονται οι 9 πρώτοι
2η Δημοτική Κοινότητα
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 1891
ΖΟΡΠΙΔΗΣ ΙΣΑΑΚ (ΣΑΚΗΣ) 1593
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1519
ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 1267
ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1204
ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1184
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1025
ΠΡΕΚΑΣ ΙΩΑΚΕΙΜ (ΜΑΚΗΣ) 953
ΜΠΡΟΥΜΑ-ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ 812
ΜΟΣΧΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 730
Εκλέγονται οι 8 πρώτοι
3η Δημοτική Κοινότητα
ΛΩΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 3714
ΛΥΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3092
ΤΣΙΩΤΑ-ΜΑΡΚΟΥ-ΚΑΤΣΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1986
ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 1348
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) 1151
ΛΟΓΑΡΑ ΕΛΕΝΗ 891
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΙΑΝΝΙΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 648
ΜΠΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 628
ΞΕΚΑΛΑΚΗ-ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΕΛΕΝΗ 604
Εκλέγονται οι 5 πρώτοι
4η Δημοτική Κοινότητα
ΣΤΑΥΡΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 2359
ΚΟΡΟΓΙΑΝΝΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΞΕΝΗ) 2087
ΧΑΡΙΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1766
ΣΑΡΑΦΗ-ΧΡΗΣΤΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 972
ΑΥΓΟΥΣΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 926
ΚΟΥΜΠΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 873
ΣΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 727
ΓΚΑΜΑΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 563
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ 512
Εκλέγονται οι 5 πρώτοι
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΤΣΙΒΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ - ΗΛΙΑΣ 500
ΦΟΥΝΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) 437
ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 347
ΧΡΙΣΤΟΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΑΡΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΗ) 339
ΤΖΙΒΙΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 309
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
2η Δημοτική Κοινότητα
ΜΠΑΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 671
ΠΛΕΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 509
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 495
ΤΣΙΑΚΜΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ) 385
ΑΡΓΥΡΟΥ-ΠΕΤΡΕΛΛΗ ΜΑΡΙΑ 382
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
Την 3η έδρα παίρνει ο επικεφαλής Δημήτρης Κελάφας
3η Δημοτική Κοινότητα
ΔΑΒΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 324
ΜΟΥΚΟΥΒΙΝΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 313
ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 308
ΚΟΛΛΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 264
ΣΙΔΕΡΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 250
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
4η Δημοτική Κοινότητα
ΨΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ 421
ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 386
ΚΑΡΟΥΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 385
ΓΚΕΡΟΥ ΑΝΝΑ 342
ΛΙΛΥΜΠΑΚΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ (ΒΙΚΥ) 340
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ (XPONHΣ) 786
ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 464
ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 337
Εκλέγεται ο πρώτος
2η Δημοτική Κοινότητα
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 632
ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 478
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 440
Εκλέγεται ο πρώτος
3η Δημοτική Κοινότητα
ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΙΩΣΗΦ 815
ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΕΛΕΝΗ 494
ΑΓΙΟΥΤΑΚΗ ΜΑΡΘΑ 449
Την μία έδρα παίρνει ο επικεφαλής Κώστας Λαλένης
4η Δημοτική Κοινότητα
ΒΛΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 791
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΝΩΣ 604
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 396
Δεν εκλέγεται σύμβουλος
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 738
ΡΑΓΚΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ 301
ΧΑΪΝΤΟΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 263
Εκλέγεται ο πρώτος
2η Δημοτική Κοινότητα
ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1623
ΚΟΤΣΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 639
ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 316
Εκλέγεται ο πρώτος
3η Δημοτική Κοινότητα
ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΑΚΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ 584
ΚΟΛΟΒΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 548
ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 336
Την έδρα παίρνει ο επικεφαλής Γρηγόρης Τημπλαλέξης
4η Δημοτική Κοινότητα
ΜΑΡΓΑΝΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1661
ΚΑΡΛΗ ΜΑΝΤΑΛΕΝΑ 349
ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 331
ΚΑΝΕΝΑΣ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΔΕΔΕΜΑΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 113
ΔΕΔΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΑΣΗ) 88
ΖΟΥΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 86
2η Δημοτική Κοινότητα
ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 185
ΜΗΛΙΩΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 102
ΣΟΥΛΕΛΕ ΓΕΩΡΓΙΑ 91
3η Δημοτική Κοινότητα
ΠΟΥΛΙΑΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 121
ΒΑΝΙΚΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ 145
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 109
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 104
4η Δημοτική Κοινότητα
ΚΡΑΛΙΕΒΙΤΣ ΟΥΡΑΝΙΑ 94
ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ 83
ΠΑΣΧΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 81
Την έδρα παίρνει η επικεφαλής Σοφία Αλεξοπούλου
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ"
1η Δημοτική Κοινότητα
Ζώη ΑγγελικΗ 96
Γράμψας Γεώργιος 96
Αργέντη Βασιλική 92
2η Δημοτική Κοινότητα
Τζωρτζάκη Ναυσικά 121
Αγγελίδης Παντελής 85
Χονδρογιάννης Παναγιώτης 85
3η Δημοτική Κοινότητα
Ρουχωτάς Σπυρίδων 136
Λαμπέτη 130
Ηλιάδου Ειρήνη 89
4η Δημοτική Κοινότητα
Πετράκης Γεώργιος 169
Πέππας Ισίδωρος 109
Τσεκρέκου Δήμητρα 100
Την έδρα παίρνει ο επικεφαλής Αθανάσιος Βαθιώτης
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΑΣΛΑΝΙΔΗ ΛΕΜΟΝΙΑ (ΜΟΝΙΚΑ) 89
ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 61
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ) 57
2η Δημοτική Κοινότητα
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 159
ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 149
3η Δημοτική Κοινότητα
ΖΟΥΡΜΠΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ (ΜΑΧΗ) 121
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 111
ΖΟΥΠΑ ΣΟΦΙΑ 95
4η Δημοτική Κοινότητα
ΠΑΠΠΑ ΙΩΑΝΝΑ 87
ΜΠΟΥΡΙΤΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΛΙΑΝ) 86
ΣΑΚΚΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ 75
Την έδρα παίρνει η επικεφαλής Αντωνία Αθανασοπούλου-Βαφειάδη
Η σύνθεση του Δημοτικού Συμβουλίου
Οι 45 δημοτικοί σύμβουλοι που θα συγκροτήσουν το νέο Δημοτικό Συμβούλιο είναι:
Οι 27 σύμβουλοι της παράταξης "Με την Κοινωνία Μπροστά"
Βασίλειος Λώλος
Παναγιώτης Λύκος
Βασίλειος Μπέτσης
Ανδρέας Σχίζας
Αλέξιος Σταυρούλια
Ξένη Κορόγιαννη
Μαίρη Τσιώτα-Μάρκου
Αναστάσιος Θεοδωράκος
Σπυρίδων Χαρίτος
Ισαάκ Ζορπίδης
Νικόλαος Κασουρίδης
Θεόδωρος Αρβανίτης
Νικόλαος Κακλαμάνος
Νικόλαος Μιχαλόπουλος
Στυλιανός Κανέλλος
Νεκταρία Ευσταθιάδου
Σάββας Αβραμίδης
Νικόλαος Μίαρης
Δημήτριος Αρβανιτάκης
Μαίρη Αγγελοπούλου
Βασίλειος Παπαδόπουλος
Βασιλεία Σαράφη
Ιωακείμ Πρέκας
Γεώργιος Αυγουστίδης
Ευάγγελος Τάτσης
Αικατερίνη Παντελιού
Αναστάσιος Καλλιάφας
Οι 9 σύμβουλοι της παράταξης "Περιστέρι για Όλους"
Δημήτρης Κελάφας
Βασίλειος Μπάος
Αλέξανδρος Πλέστης
Ευστάθιος Τσιβράς
Παρασκευή Φούντα
Ηλίας Ψυρόγιαννης
Δήμητρα Τσιαμούλη
Γεώργιος Δάβος
Στυλιανός Μουκουβίνας
Οι 3 σύμβουλοι της παράταξης "Δύναμη Ανανέωσης και Δημιουργίας"
Κώστας Λαλένης
Χρόνης Χρονόπουλος
Δημήτριος Κυριακόπουλος
Οι 3 σύμβουλοι της παράταξης "Λαϊκή Συσπείρωση"
Γρηγόρης Τημπλαλέξης
Στυλιανός Μπούσουλας
Πέτρος Πετρόπουλος
Από την παράταξη "Ενεργοί Πολίτες για την Ανατροπή στο Περιστέρι" η Σοφία Αλεξοπούλου
Από την παράταξη "Ανεξάρτητο Περιστέρι" ο Αθανάσιος Βαθιώτης
Από την παράταξη "Αριστερή Κίνηση Περιστερίου" η Αντωνία Αθανασοπούλου-Βαφειάδη
1η Δημοτική Κοινότητα
ΜΠΕΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2885
ΣΧΙΖΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2673
ΚΑΣΟΥΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1528
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1334
ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1306
ΜΙΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1194
ΤΑΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 852
ΠΑΝΤΕΛΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ) 786
ΚΑΛΛΙΑΦΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 764
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 640
Εκλέγονται οι 9 πρώτοι
2η Δημοτική Κοινότητα
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 1891
ΖΟΡΠΙΔΗΣ ΙΣΑΑΚ (ΣΑΚΗΣ) 1593
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1519
ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 1267
ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1204
ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1184
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1025
ΠΡΕΚΑΣ ΙΩΑΚΕΙΜ (ΜΑΚΗΣ) 953
ΜΠΡΟΥΜΑ-ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ 812
ΜΟΣΧΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 730
Εκλέγονται οι 8 πρώτοι
3η Δημοτική Κοινότητα
ΛΩΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 3714
ΛΥΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3092
ΤΣΙΩΤΑ-ΜΑΡΚΟΥ-ΚΑΤΣΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1986
ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 1348
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) 1151
ΛΟΓΑΡΑ ΕΛΕΝΗ 891
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΙΑΝΝΙΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 648
ΜΠΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 628
ΞΕΚΑΛΑΚΗ-ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΕΛΕΝΗ 604
Εκλέγονται οι 5 πρώτοι
4η Δημοτική Κοινότητα
ΣΤΑΥΡΟΥΛΙΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 2359
ΚΟΡΟΓΙΑΝΝΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΞΕΝΗ) 2087
ΧΑΡΙΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1766
ΣΑΡΑΦΗ-ΧΡΗΣΤΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 972
ΑΥΓΟΥΣΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 926
ΚΟΥΜΠΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 873
ΣΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 727
ΓΚΑΜΑΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 563
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ 512
Εκλέγονται οι 5 πρώτοι
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΤΣΙΒΡΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ - ΗΛΙΑΣ 500
ΦΟΥΝΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) 437
ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 347
ΧΡΙΣΤΟΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΑΡΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΗ) 339
ΤΖΙΒΙΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 309
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
2η Δημοτική Κοινότητα
ΜΠΑΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 671
ΠΛΕΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 509
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 495
ΤΣΙΑΚΜΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ) 385
ΑΡΓΥΡΟΥ-ΠΕΤΡΕΛΛΗ ΜΑΡΙΑ 382
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
Την 3η έδρα παίρνει ο επικεφαλής Δημήτρης Κελάφας
3η Δημοτική Κοινότητα
ΔΑΒΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 324
ΜΟΥΚΟΥΒΙΝΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 313
ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 308
ΚΟΛΛΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 264
ΣΙΔΕΡΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 250
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
4η Δημοτική Κοινότητα
ΨΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ 421
ΤΣΙΑΜΟΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 386
ΚΑΡΟΥΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 385
ΓΚΕΡΟΥ ΑΝΝΑ 342
ΛΙΛΥΜΠΑΚΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ (ΒΙΚΥ) 340
Εκλέγονται οι 2 πρώτοι
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ (XPONHΣ) 786
ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 464
ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 337
Εκλέγεται ο πρώτος
2η Δημοτική Κοινότητα
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 632
ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 478
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 440
Εκλέγεται ο πρώτος
3η Δημοτική Κοινότητα
ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΙΩΣΗΦ 815
ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΕΛΕΝΗ 494
ΑΓΙΟΥΤΑΚΗ ΜΑΡΘΑ 449
Την μία έδρα παίρνει ο επικεφαλής Κώστας Λαλένης
4η Δημοτική Κοινότητα
ΒΛΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 791
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΝΩΣ 604
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 396
Δεν εκλέγεται σύμβουλος
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 738
ΡΑΓΚΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ 301
ΧΑΪΝΤΟΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 263
Εκλέγεται ο πρώτος
2η Δημοτική Κοινότητα
ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1623
ΚΟΤΣΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 639
ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 316
Εκλέγεται ο πρώτος
3η Δημοτική Κοινότητα
ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΑΚΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ 584
ΚΟΛΟΒΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 548
ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 336
Την έδρα παίρνει ο επικεφαλής Γρηγόρης Τημπλαλέξης
4η Δημοτική Κοινότητα
ΜΑΡΓΑΝΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1661
ΚΑΡΛΗ ΜΑΝΤΑΛΕΝΑ 349
ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 331
ΚΑΝΕΝΑΣ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΔΕΔΕΜΑΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 113
ΔΕΔΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΑΣΗ) 88
ΖΟΥΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 86
2η Δημοτική Κοινότητα
ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 185
ΜΗΛΙΩΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 102
ΣΟΥΛΕΛΕ ΓΕΩΡΓΙΑ 91
3η Δημοτική Κοινότητα
ΠΟΥΛΙΑΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 121
ΒΑΝΙΚΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ 145
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 109
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 104
4η Δημοτική Κοινότητα
ΚΡΑΛΙΕΒΙΤΣ ΟΥΡΑΝΙΑ 94
ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΣΟΦΙΑ 83
ΠΑΣΧΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 81
Την έδρα παίρνει η επικεφαλής Σοφία Αλεξοπούλου
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ"
1η Δημοτική Κοινότητα
Ζώη ΑγγελικΗ 96
Γράμψας Γεώργιος 96
Αργέντη Βασιλική 92
2η Δημοτική Κοινότητα
Τζωρτζάκη Ναυσικά 121
Αγγελίδης Παντελής 85
Χονδρογιάννης Παναγιώτης 85
3η Δημοτική Κοινότητα
Ρουχωτάς Σπυρίδων 136
Λαμπέτη 130
Ηλιάδου Ειρήνη 89
4η Δημοτική Κοινότητα
Πετράκης Γεώργιος 169
Πέππας Ισίδωρος 109
Τσεκρέκου Δήμητρα 100
Την έδρα παίρνει ο επικεφαλής Αθανάσιος Βαθιώτης
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ"
1η Δημοτική Κοινότητα
ΑΣΛΑΝΙΔΗ ΛΕΜΟΝΙΑ (ΜΟΝΙΚΑ) 89
ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 61
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ) 57
2η Δημοτική Κοινότητα
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 159
ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 149
3η Δημοτική Κοινότητα
ΖΟΥΡΜΠΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ (ΜΑΧΗ) 121
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 111
ΖΟΥΠΑ ΣΟΦΙΑ 95
4η Δημοτική Κοινότητα
ΠΑΠΠΑ ΙΩΑΝΝΑ 87
ΜΠΟΥΡΙΤΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΛΙΑΝ) 86
ΣΑΚΚΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ 75
Την έδρα παίρνει η επικεφαλής Αντωνία Αθανασοπούλου-Βαφειάδη
Η σύνθεση του Δημοτικού Συμβουλίου
Οι 45 δημοτικοί σύμβουλοι που θα συγκροτήσουν το νέο Δημοτικό Συμβούλιο είναι:
Οι 27 σύμβουλοι της παράταξης "Με την Κοινωνία Μπροστά"
Βασίλειος Λώλος
Παναγιώτης Λύκος
Βασίλειος Μπέτσης
Ανδρέας Σχίζας
Αλέξιος Σταυρούλια
Ξένη Κορόγιαννη
Μαίρη Τσιώτα-Μάρκου
Αναστάσιος Θεοδωράκος
Σπυρίδων Χαρίτος
Ισαάκ Ζορπίδης
Νικόλαος Κασουρίδης
Θεόδωρος Αρβανίτης
Νικόλαος Κακλαμάνος
Νικόλαος Μιχαλόπουλος
Στυλιανός Κανέλλος
Νεκταρία Ευσταθιάδου
Σάββας Αβραμίδης
Νικόλαος Μίαρης
Δημήτριος Αρβανιτάκης
Μαίρη Αγγελοπούλου
Βασίλειος Παπαδόπουλος
Βασιλεία Σαράφη
Ιωακείμ Πρέκας
Γεώργιος Αυγουστίδης
Ευάγγελος Τάτσης
Αικατερίνη Παντελιού
Αναστάσιος Καλλιάφας
Οι 9 σύμβουλοι της παράταξης "Περιστέρι για Όλους"
Δημήτρης Κελάφας
Βασίλειος Μπάος
Αλέξανδρος Πλέστης
Ευστάθιος Τσιβράς
Παρασκευή Φούντα
Ηλίας Ψυρόγιαννης
Δήμητρα Τσιαμούλη
Γεώργιος Δάβος
Στυλιανός Μουκουβίνας
Οι 3 σύμβουλοι της παράταξης "Δύναμη Ανανέωσης και Δημιουργίας"
Κώστας Λαλένης
Χρόνης Χρονόπουλος
Δημήτριος Κυριακόπουλος
Οι 3 σύμβουλοι της παράταξης "Λαϊκή Συσπείρωση"
Γρηγόρης Τημπλαλέξης
Στυλιανός Μπούσουλας
Πέτρος Πετρόπουλος
Από την παράταξη "Ενεργοί Πολίτες για την Ανατροπή στο Περιστέρι" η Σοφία Αλεξοπούλου
Από την παράταξη "Ανεξάρτητο Περιστέρι" ο Αθανάσιος Βαθιώτης
Από την παράταξη "Αριστερή Κίνηση Περιστερίου" η Αντωνία Αθανασοπούλου-Βαφειάδη